Clicky

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Kohana - zmiany, zmiany, zmiany

41 odpowiedzi w tym temacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź

#26 nediam

nediam

Młodszy Mastah

• Użytkownik
  • PipPip
  • 238 postów

Napisano 27 kwiecień 2010 - 19:59

Do K2.3 były "jak to działa" w K3 jest dokumentacja  8)

#27 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 27 kwiecień 2010 - 20:03

Hehe... no to teraz zrobili zamieszanie :)

Znalazłem - o to mi chodziło:
http://www.iitechs.com/kohanaphp.com/

No... ta była znośna.... ale i tak dalej lipa. @nediam ma racje - ja tez na to zwracam uwagę - nie mylmy tutoriali z dokumentacją...

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#28 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 27 kwiecień 2010 - 20:42

Do K2.3 były "jak to działa" w K3 jest dokumentacja  8)

Do K2.3 był w zasadzie sam opis api + kilka stron z sensowniejszym opisem, w K3 jest równie biednie, więc "dokumentacja" to za duże słowo...

#29 Maciek

Maciek

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisano 05 lipiec 2011 - 11:02

Nie chcę zakładać nowego tematu a ten się w sumie nadaje.

Ktoś "udostępnił" wygląd nowej strony KO.

#30 Riu

Riu

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisano 05 lipiec 2011 - 11:09

Hehe... a ja przed momentem wrzuciłem link do RC ...a tutaj widzę stable?? Ciekawe...

Natomiast nowy wygląd - jest lepiej w porywach do dobrze, tylko póki to nie jest oficjalne to nie ma co się podniecać, bo do dokumentacji też był fajny theme zrobiony i miał być w nowej wersji a nie był...

Debian/Ubuntu + Kohana/Hanariu/Phalcon + MongoDB/MySQL + HTML5/CSS3 + Node.js/jQuery + CEO Sport Magazyn/CEO Hanariu

#31 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 14 lipiec 2011 - 17:02

The Symfony2 stable API is a subset of all Symfony2 published public methods (components and core bundles) that share the following properties:

The namespace and class name won't change;
    The method name won't change;
    The method signature (arguments and return value type) won't change;
    The semantic of what the method does won't change.

The implementation itself can change though. The only valid case for a change in the stable API is in order to fix a security issue.

The stable API is based on a whitelist. Therefore, everything not listed explicitly in this document is not part of the stable API.

----------------------------------------------

i dokładnie tego mi brakuje w K3. a nie, tylko zmiany/zmiany/zmiany i HGW czym nas zaskoczą przy kolejnym wydaniu.

#32 Baranek

Baranek

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 14 lipiec 2011 - 18:03

No właśnie czeka mnie duży projekt do napisania i nie wiem co mam robić. która wersję wybrać ? Czy może poszukać innego fw? (jakiego)

#33 phpion

phpion

Senior Mastah

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 774 postów

Napisano 15 lipiec 2011 - 06:27

Czy może poszukać innego fw? (jakiego)

Rzuć okiem na Yii - godny uwagi!
Notifero - Technologie Informatyczne | Warsztat: Kohana 3.x/2.x + PostgreSQL/MySQL | Programista Kohana

#34 marrek13

marrek13

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 15 lipiec 2011 - 09:05

Dawno się tu nie wypowiadałem, ale co do Yii wypowiedzieć się muszę - stawiam pierwszy na nim projekt i jak dotąd - bardzo pozytywnie. Na początku niestety trzeba się trochę naszukać informacji, czy to na oficjalnym forum, czy na różnych blogach, ale jak już ten etap się przejdzie to mamy +10 do szybkości i automatyzacji najbardziej wkurzających i powtarzających się procesów :)

Szczególne zalety, które mnie bardzo satysfakcjonują:
1. Gii - generator modeli, kontrolera i widoków, dzięki któremu np. prosty system newsów możemy wręcz wyklikać na podstawie stworzonej w bazie tabeli
2. Widgety typu CListView, czy CGridView pozwalające na wyświetlanie elementów na różne sposoby. Mamy od razu wbudowaną paginację, możliwość ustawienia filtrowania, sortowanie, wszystko obsługiwane przez jQuery. Oczywiście to tylko 2 z kilkunastu/dziestu dostępnych(z innych ciekawych np. opakowanie dla Jquerowego TabView, Autocomplete, Star rating itd.).
3. Ogromna baza rozszerzeń, które pozwalają na działania np. tego typu:
  • potrzebujemy formularz uploadu, przez ajax, wiele plików na raz - mamy opakowanie dla xupload, i tworzenie takiego formularza to jedna linijka w kodzie - wszystkie potrzebne pliki js, css i inne zostaną automatycznie dołączone
  • potrzebujemy slider obrazków - mamy nivoslider, tworzenie również poprzez tylko załadowanie rozszerzenia z ustawionymi przez nas opcjami

phpion już chyba gdzieś tu kiedyś też wspominał na temat dobrego wsparcia dla relacji w bazach danych - potwierdzam ;)

Ogółem polecam spróbować. Na pewno idea działania w tym frameworku jest odmienna od Kohanowego podejścia i sam z początku byłem do niej nastawiony mocno sceptycznie. Jednak gdybym nie przemógł tej niechęci nie mógłbym napisać powyższych zalet ;)

#35 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 15 lipiec 2011 - 12:13

Oj za chwile chyba bany polecą ;D

#36 dreaken

dreaken

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 20 lipiec 2011 - 21:49

@marek
Długo trwa przestawianie z kohanowego myślenia na logikę yii ? Ja osobiście chciałem już nie jednokrotnie sprawdzić Yii ale ta wielka odmienność od kohany trochę mnie przeraża. Można powiedzieć że rodzi się we mnie pewne "uczucie" do Yii ale trudno jest mi rozpocząć prace nad sensownym testowym projektem.

#37 marrek13

marrek13

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 21 lipiec 2011 - 17:48

Samo przestawienie się nie jest aż takie trudne - najlepiej jakbyś przejrzał sobie tutorial dotyczący budowy bloga z oficjalnej strony, a później zapoznał się z pełnym jego kodem źródłowym(pobiera się wraz z frameworkiem). Wbrew pozorom przestawienie się nie jest takie trudne - wiele rzeczy jest mimo wszystko podobnych. Różnią się szczegóły i sposób zarządzania danymi. Np. mamy narzuconą walidację w modelu, tak samo model dostarcza nam eventów typu "beforeSave", które właściwie pozwalają w większości wypadków prawie nie ruszać kontrolera. Yii zwyczajnie lepiej wykorzystuje/pilnuje modelu MVC, a jednocześnie dostarcza kupę gotowych narzędzi, choć brakuje np. biblioteki do zarządzania obrazkami w standardzie.
Tak na prawdę nie bardzo wiedziałem jak Ci odpowiedzieć, więc nie wiem czy ta odpowiedź będzie satysfakcjonująca. Ale mam nadzieję, że uda Ci się zmobilizować i pogrzebać w temacie ;)

#38 thejw23

thejw23

Senior Mastah

• Webmastahy
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisano 01 sierpień 2011 - 17:26

tak tam ciekawostka - Why am I abandoning Kohana 3.x. trudno się z tym nie zgodzić :)

#39 nrm

nrm

webmastah

• Admin
  • 1106 postów

Napisano 01 sierpień 2011 - 18:40

cóż, nic nowego. tak było, jest i będzie. być może jak ktoś jest "świeży" i przychodzi z innych FW to jest zdziwiony i rozczarowany, ale jak ktoś siedzi w K od początku to musiał już sie pogodzić z tym jak to wygląda ;)

Ja po raz kolejny przypomnę: my korzystamy z bardzo rozbudowanej K2.4 i jest nam z tym dobrze ;)

#40 kwiatek5

kwiatek5

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 01 sierpień 2011 - 19:15

Kohana 3.0 jest moim pierwszym FW. Próbowałem kilka innych. Podoba mi się to, że nie ma żadnych generatorów, dzięki czemu wiem co się dzieje - co sam napisałem.

#41 mck

mck

Jestę Blogerę

• Admin
  • 1544 postów

Napisano 01 sierpień 2011 - 22:07

tak tam ciekawostka - Why am I abandoning Kohana 3.x. trudno się z tym nie zgodzić :)

Koleś, który to napisał to jakiś mięczak ;) Jak może przeszkadzać brak dokumentacji i bezsensowne zmiany w kodzie cyklicznie co pół roku? ;D

#42 marrek13

marrek13

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 27 wrzesień 2011 - 15:52

Pozwolę sobie podpiąć pod dyskusję link do pierwszego mojego projektu opartego na Yii. Strona jeszcze jest rozwijana(brakuje kilku spraw, aczkolwiek nie z mojej winy, bo czekam na treść ;) ), jednakże jakieś tam wyobrażenie daje. http://www.pawelchudzicki.pl

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych