Clicky

Skocz do zawartości


Najbardziej lubiana zawartość


#18767 [Praca, Gliwice] Programista Aplikacji WWW (PHP)

Napisane przez thejw23 w 12 luty 2014 - 14:58

Jeśli weźmiemy dwa ogłoszenia o identycznej treści jeśli chodzi o to co oferuje i czego wymaga, ale jedno ma stawkę 3000zł a kolejne 6000zł to można być niemal pewnym, że dla drugiego na prawdę trzeba mieć ugruntowaną wiedzę, zgłoszą się tam raczej (podkreślam: "raczej" a nie "tylko") doświadczone osoby (bo każdy początkujący wie, że nikt mu nie da 6000zł za ładny uśmiech) i prawdopodobnie przy rekrutacji będzie małe trzepanko techniczne aby sprawdzić czy kandydat faktycznie coś sobą reprezentuje. Dla wersji 3000zł za to można oczekiwać, że pewne braki są niejako "wliczone w cenę", nie musimy być tacy ekstra, zapewne większe znaczenie ma potencjał niż doświadczenie. Podanie wynagrodzenia daje też lepszy odsiew, bo jeśli teraz dostaję 4000zł w marnej, ale stabilnej i rozwojowej pracy, to nie będę zmieniał jej (pomijam skrajne przypadki) na wersję za 3000zł. Za to mogę być bardzo zainteresowany i zmotywowany aby przejść do innej firmy za 6000zł. 

 

I dokładnie tak jak przedmówca napisał: bywają ogłoszenia fajne, ciekawe, ale jak się słyszy 2/3 obecnego jako proponowane wynagrodzenie, to pozostaje tylko uśmiechnąć się i raz jeszcze pomyśleć z utęsknieniem o czasach kiedy to widełki będą standardem, aby nie tracić czasu na rozmowy. A niestety jest tak, że małe/średnie firmy lubią dawać ciekawe ogłoszenia i niskie (patrząc z poziomu kogoś kto ma doświadczenie i coś umie) stawki. Podanie widełek (realnych, a nie z d*py wziętych) na prawdę jest lepszym wyjściem, zarówno dla oferującego pracę, jak i dla kandydatów. Mając widełki wiem ile oczekiwać jeśli "mam potencjał" (dolna granica), ile jeśli się dobrze poruszam w tych tematach (środek), a ile jeśli jestem w nich na prawdę dobry (górna granica). Od razu też wiadomo, że jak dostanę pracę i początkowo zarabiam mniej, to wiem ile mogę dostać podwyżki jak już osiągnę docelową wiedzę po np. roku. A taka informacja też jest ważna.

 

Piszesz nrafale, że lepiej bez widełek, mieć człowieka, a potem dogadać się co do kasy. Bez widełek nie wiadomo ile chcecie płacić pracownikowi, na ile Was stać. Jeśli masz dla programisty przewidziane 5000zł, to nie zapłacicie mu 8000zł bo tyle by chciał i ma wiedzę/umiejętności. Ale jak są widełki, jest max 6000zł, to kandydat wie, że jak faktycznie wszystko zna i umie, to może porozmawiać o 7000zł, kto wie, może się uda i tyle dostanie jak będzie miał argumenty. Jeśli teraz tyle zarabia i jest ok, to nie będzie odpowiadał na ogłoszenie - proste.

 

Ogłoszenia są mocno zależne od lokalizacji i tym z kim firma współpracuje. Można mieć ogłoszenie niewielkiej firmy, która ma ciekawe kontrakty i zapłaci 7000zł programiście za dobrze wykonywaną pracę, ale to samo ogłoszenie i wymagania dla innej firmy dadzą wynagrodzenia 3000zł bo na tyle ich stać, takie mają zlecenia. Brak widełek jest demotywujący, jak nie widząc widełek spodziewam się małego wynagrodzenia i kwalifikuję je jako ofertę nad którą nie warto się zastanawiać - wyjątkiem jest czasami treść, która sugeruje, że firma faktycznie szuka programisty, a nie klepacza kodu. Widełki na poziomie np. 6000zł-8000zł od razu wykluczają klepaczy, bo im się (zazwyczaj, są wyjątki) tyle nie płaci.

 

Nikt mnie nie przekona, że lepiej bez widełek, że one nie są potrzebne, że "trzeba najpierw znaleźć człowieka, a nie białkową wypadkową wymaganych umiejętności, a później dogadać się co do kasy tak, żeby obie strony były zadowolone.". Właśnie z widełkami to jest możliwe, bo od razu wiadomo o czym rozmawiamy. I bardzo mnie dziwi podejście Twojej żony, HRowca, ale jednocześnie może tłumaczy dlaczego widełek nie ma - bo może HR jest nieco oderwany od rzeczywistości, być może trzymają się pewnych teorii co się powinno, zamiast spojrzeć na sprawę bardziej pragmatycznie, życiowo i wyciągnąć wnioski. Może to też kwestia targetu - początkujący czy średniozaawansowani nie są aż tak zależni od wynagrodzenia jeśli chodzi o nową pracę. Ale każdy HRowiec wie, że aby pozyskać kogoś doświadczonego trzeba porozmawiać konkretnie o pieniądzach, bo często inne rzeczy on już ma (stabilność itd). Same "nowe wyzwania" zazwyczaj nie są motywacją do zmiany, jeśli mielibyśmy zarabiać mniej niż obecnie. 

 

Itp itd :)

 

EDIT

"No właśnie trochę chcieliśmy uniknąć licytowania się na kwoty, bo pewnie znajdą się firmy, w których da się zarobić więcej, a fajnie byłoby budować relację z ludźmi w firmie na czymś więcej niż kasie. Chcielibyśmy zbudować zespół, który trochę razem pociągnie, a nie zacznie się rozpadać, kiedy przyjdzie oferta na 1 000 PLN netto więcej. "

Brak widełek nie ma nic wspólnego z licytowaniem. To jest kwestia uczciwego podejścia do tematu, otwarte karty "możemy dać od tylu do tylu" i to właśnie sprzyja budowaniu relacji - otwartość. Czy awanse i podwyżki też są tajne, aż do chwili przesłania oficjalnego zgłoszenia takiego zapotrzebowania? Raczej nie i było by to dziwne. Zawsze będą ogłoszenia o 1000zł więcej, a unikanie widełek "aby budować lepszy zespół" jest bardzo zabawnym argumentem, trąci mi to też HRowymi teoriami oderwanymi od realiów.

 

"Z wymaganiami to jest właśnie tak, że niekoniecznie potrzebujemy znajomości wszystkiego od razu." I po to są widełki. Aby powiedzieć, jak nie znasz, to możesz liczyć na tyle, a jak wszystko znasz to na tyle. Bez rozmów i marnowania czasu.

 

----

Tak, wiem, przydługie, ale jak przeczytałem, że niby brak widełek to tak na prawdę jest lepszy... ;)
#17970 [K3.3] Modyfikacja/fork Kohany

Napisane przez Riu w 21 wrzesień 2013 - 10:40

Z wieściami chciałem się wstrzymać dopóki strona nie będzie online, no ale w sumie jak już wiedzą o adresie... :) Data na stronie jest luźnym terminem pojawienia się strony ze wsparciem dla Hanariu, oraz większości tego o czym już pisałem w tym wątku (moduły/appki/ficzery od strony frontu). Co prawda na początku powstawania Hanariu nie planowałem, że będę potrzebował czegoś takiego, ale wszystko się rozkręciło jakoś naturalnie. Oczywiście strona będzie stała na Hanariu (tak jak kilka innych, które już powstały) na razie tylko po polsku.

 

Zastanawiałem się jeszcze czy strony KO na FB nie "przetransferować" na stronę Hanariu, ale z tym się do końca roku wstrzymam.
#19850 [L5] Route i pominięcie wpisu gdy brak rekordu

Napisane przez Zepco w 03 wrzesień 2015 - 09:01

Jednak się pomyliłem i S2 ma taką opcję.

 

Nie chciałem za bardzo ingerować w kod routera, więc wymyśliłem trochę inny sposób obejścia.

 

W katalogu App/Routing/Matching utowrzyłem sobie plik SlugValidator.php:

<?php namespace App\Routing\Matching;

use Illuminate\Http\Request;
use Illuminate\Routing\Route;
use Illuminate\Routing\Matching\ValidatorInterface;
use App\Models\Page;

class SlugValidator implements ValidatorInterface
{
    /**
     * Validate a given rule against a route and request.
     *
     * @param  \Illuminate\Routing\Route  $route
     * @param  \Illuminate\Http\Request  $request
     * @return bool
     */
    public function matches(Route $route, Request $request) : bool
    {
        if ($route->getName() == 'page') {
            return $page = Page::where('slug', '=', $request->segment(1))
                ->where('status', '=', PAGE::STATUS_ACTIVE)->count();
        }

        return true;
    } // matches()
} // SlugValidator

Natomiast w App/Providers/RouteServiceProvider.php dodałem obsługę tego pliku w funkcji boot:

<?php

namespace App\Providers;

use Illuminate\Support\Facades\Route;
use Illuminate\Foundation\Support\Providers\RouteServiceProvider as ServiceProvider;

use Illuminate\Routing\Route as R;
use App\Routing\Matching\SlugValidator;

class RouteServiceProvider extends ServiceProvider
{
    /**
     * This namespace is applied to your controller routes.
     *
     * In addition, it is set as the URL generator's root namespace.
     *
     * @var string
     */
    protected $namespace = 'App\Http\Controllers';

    /**
     * Define your route model bindings, pattern filters, etc.
     *
     * @return void
     */
    public function boot()
    {
        R::$validators = array_merge(R::getValidators(), [new SlugValidator]);

        parent::boot();
    }


[....]

Może rozwiązanie trochę łopatologiczne, ale działa. :D Wystarczy, że walidator zwróci false, a router ominie wpis i będzie szukał kolejnych.


 • nrm, mck i thejw23 lubią to


#18784 Rynek pracy IT rośnie. Kogo zatrudniają polskie firmy?

Napisane przez Riu w 13 luty 2014 - 10:45

To może zostanę dziennikarzem i będę pisał tak:
 

 

Dla programistów poszukujących pracy, chodź mają duży wybór, większość firm nie spełnia podstawowych oczekiwań. 98% wszystkich firm już na samym wstępie wykazuje brak umiejętności komunikacji nie podając wysokości kwot zatrudnienia.

 

 

I tak mogę odpowiadać. Co do drugiego - to trochę bardziej skomplikowane. To prawda że ludzie nie rozumieją czasami pewnych rzeczy ale nie muszą. Za to kierownicy, menadżerzy czy dyrektorzy nie rozumieją, że jeśli programiści tego nie rozumieją (tzn im się tak wydaje) to najczęściej problem leży w zarządzaniu nimi, a nie w samych programistach. Ci bowiem są od kodu, a nie od myślenia.


 • nrm, mck i thejw23 lubią to


#18782 [Praca, zdalnie] Programista PHP

Napisane przez phpion w 13 luty 2014 - 10:37

Niestety zespół nie jest młody i dynamiczny.

Hehe, genialne. Wreszcie ktoś zrobił sobie jaja z tych młodych i dynamicznych zespołów :D


 • nrm, thejw23 i Potfur lubią to


#18758 [Praca, Gliwice] Programista Aplikacji WWW (PHP)

Napisane przez Potfur w 12 luty 2014 - 12:13

Fajnie że napisaliście to swobodnym stylem i wymieniliście używane technologie - wiadomo czego oczekiwać.
Dobrze by było gdyście napisali co faktycznie robicie - aplikacje aplikacjom nie równe.
Dodajcie widełki wynagrodzenia, ścieżkę rozwoju (czy przewidziane są awanse?), określić czy praca zdalna wchodzi w grę czy tylko w biurze, jeśli to drugie to czy pomagacie przy relokacji itd.

Jak dotrzeć - pisać do nich, dzwonić.
Ludzie którzy odpowiadają wypisanym wymaganiom już gdzieś pracują i nie muszą oglądać ogłoszeń.
 • nrm, thejw23 i nrafal lubią to


#18566 Angular JS pytań kilka

Napisane przez dczepierga w 24 grudzień 2013 - 09:28

Cześć

 

Jeżeli chodzi o samego Angulara to przede wszystkim polecam zapoznać się ze stronką http://todomvc.com/, gdzie znajdziesz implementacje prostej aplikacji TODO w różnych językach i w tym również AngularJS.

Jeżeli chodzi o sam backend pod Angulara to najlepiej oprzeć się o REST - ja osobiście wolę do tych zastosowań ZF2, ale to już wedle uznania :) Angulara da sie dopasować praktycznie do wszystkiego ;)

 

A teraz kilka odpowiedzi/podpowiedzi na nurtujące cię pytania:

 

1) Jeżeli chodzi o sprawdzanie uprawnień to AngularJS nie ma jakichkolwiek modułów do takich zabaw... Na starcie możesz się zabawić na podstawie odpowiedzi z serwera i interpretowaniem wszystkich odpowiedzi z zapytań $http i w przypadku jakiegokolwiek błędu przekierowanie usera do strony logowania.

W bardziej zaawansowanych zastosowaniach trzeba dopisać moduł który może sprawdzać uprawnienia per $route i tak naprawdę zatrzymywać jego wykonanie gdy ktoś posiada za mało uprawnień.

 

2) Jeżeli chodzi o autoryzację użytkownika to również jest to temat rzeka :) Ja osobiście używam rozwiązania w którym przy logowaniu użytkownika, user utrzymuje token który wysyłany jest przy każdym requeście do serwera i na tej podstawie weryfikuję jego uprawnienia + do tego zapamiętywanie zalogowanego usera przez cookie gdzie zapisuje się taki klucz a przy starcie aplikacji się go inicjuje (jest sporo problemów do rozwiązania głównie z uprawnieniami na starcie ale wszystko da się zaimplementować odpowiednio).

Samo wylogowanie możesz dorzucić tak naprawdę do dowolnego kontrolera (nawet tego którego używasz do navbara) i w nim obsłużyć wysłanie requesta o zniszczenie sesji i przekierować od razu usera do strony startowej/logowania :)

 

3) Jest możliwość robienia lazy loadingu, ale wymaga to użycia np. RequireJS.

Natywnie AngularJS nie ma jako takiego lazy loadingu zaimplementowanego, możesz jedynie użyć angular-loadera (jest w modułach) który pozwala na ładowanie plików w dowolnej kolejności, a sam Angular tak naprawdę inicjuje dany kontroler tylko wtedy kiedy go potrzebuje - więc tak naprawdę ma jedynie inicjowanie wszystkich komponentów on demand.

Z tego co wiem to team Angulara pracuje nad daniem wsparcia dla typowego AMD i być może wybór trafi na RequireJS, ale na to trzeba poczekać na pewno jeszcze kilka wersji :)

Aktualnie pozostaje ci się zadowolić RequireJS, ale wymaga to trochę nakładu pracy i przeskoczenia dość trochę ilości problemów za tym idących podczas implementacji czegokolwiek w AngularJS - ale jest to możliwe bo sam używam takiego rozwiązania na co dzień :)

 

Jeżeli miałbyś jeszcze jakieś pytania to najwyżej pisz, postaram się na nie odpowiedzieć jak najlepiej :)


 • nrm, sbl i Piotr Lewandowski lubią to


#18501 Pokaż swój edytor/pulpit

Napisane przez mck w 14 grudzień 2013 - 11:15

^^ Taka?
iF1mZDu.jpg
;)


 • thejw23, erykszolc i Pitu lubią to


#18394 [Hanariu] Pierwsze wydanie

Napisane przez Riu w 29 listopad 2013 - 01:16

Koledzy i koleżanki,

 

Z radością mogę Was wreszcie zaprosić publicznie do pobrania pierwszej wersji silnika projektu Hanariu. Zaproszenie to jest nie tyle przedstawieniem już gotowego i kompletnego systemu co zaprezentowaniem kierunku w jakim potoczyły się pracę pod koniec sierpnia kiedy to Hanariu chciałem wydać jako fork Kohany. Na chwilę obecną ciężko mówić już o tym że w dalszym ciągu jest to fork Kohany - korzysta z jej elementów w dość istotnym stopniu, ale jest to już zupełnie inny koncept na framework i nie tylko na framework, ale i całe środowisko o czym już było na tym forum.

 

https://github.com/H...ases/tag/v1.0.1

 

Pod wyżej podanym adresem znajduje się pierwsze wydanie silnika Hanariu. Zawiera ono standardowe "hello world" tak aby móc zrobić porównanie z innymi fw za pomocą standardowego benchmarka apache'a.

 

Wkrótce postaram się przygotować dłuższy post będący opisem idei Hanariu. W skrócie Hanariu to:

 

- przejrzysta konstrukcja oparta o przestrzenie nazw, obiektowość i uruchamianie serwisów (klas) w zależności od kontekstu (aplikacji)

- autoloader psr-4

- możliwość wczytywania widoków i plików konfiguracyjnych z wielu ścieżek

- wielojęzyczność w standardzie zintegrowana z routingiem

- banalny routing (z KO)

- wysoka wydajność i szybkość (dwukrotnie szybszy do kohany)

 

Mam nadzieję, że wkrótce razem z thejw23 będziemy mogli przekazać kolejne dobre informacji o rozwoju Hanariu.

 

PS:

 

Benchmark warto wykonać pod standardowym adresem pod którym ustawicie sobie fw i adresem waszadres.pl/pl/front - bowiem w tym drugim wypadku nie są angażowane session, cookie, czy view.


 • mck, thejw23 i Villentre lubią to


#19700 Senior PHP Developer (Kraków)

Napisane przez Daredzik w 21 styczeń 2015 - 07:04

9000 tyś :OOO biere


 • nrm i thejw23 lubią to


#19251 Storage

Napisane przez Potfur w 28 kwiecień 2014 - 16:44

Cóż rzec, simple yet powreful biblioteczka do szybkiego robienia z badami danych nie będąca kolejnym wcieleniem active recordu.

Alternatywa do RedBeans (DM z dynamiczną strukturą), Eloquenta (AR), ot taka mała Doctrinka.

 

https://github.com/potfur/moss-storage

https://packagist.or...es/moss/storage

 

Z racji awarii scrutinizera obrazeczki build, quality i code coverage są zdezaktualizowane.


 • thejw23 i Albert221 lubią to


#19011 Czy Symfony się opłaca?

Napisane przez mck w 14 marzec 2014 - 11:14

Z Laravela zrezygnowałem po podcascie z forum.

Ekhm, głupszej rzeczy nie mogłeś zrobić... Laravel korzysta z wielu komponentów SF2, a przy tym jest lżejszy i o wiele prostszy w ogarnięciu, zupełnie jak KO.
A chłopaki od podcastu ani jednego projektu na Laravelu nie zrobili (do czego z resztą otwarcie się przyznają), jedynie gdzieś zauważyli, że ma statyczne metody i na tym opierają cały swój hejt. Skreślanie fw na podstawie takiej opinii... no sorry :)
 • nrm i trze_ lubią to


#18785 [Praca, Gliwice] Programista Aplikacji WWW (PHP)

Napisane przez nrafal w 13 luty 2014 - 11:00

Dzięki za długie odpowiedzi ;)

 

Jeśli chodzi o kwestię sporną widełek, to ja nie jestem jakimś ich strasznym przeciwnikiem. Komentarzem HR-owym chciałem zwrócić uwagę, że to nie jest tak, że jest to jakaś odosobniona teoria. Czy oderwana od rzeczywistości? Z pewnością ogólna, więc być może nieadekwatna do rekrutacji programistów, ale nie deprecjonowałbym umiejętności osób, które zajmują się rekrutacjami. To jest branża wbrew pozorom mądrzejsza i nie ograniczająca się do head huntingu z bożej łaski na GoldenLine. 

 

Netguru ma super stronę i opracowany plan kariery. Ale Netguru jest stabilną firmą z 30 programistami na pokładzie, to jest zupełnie inna bajka niż software house mający tych programistów mniej niż 10. Ja sobie mogę roić takie zawodowe plany, z 3 poziomami developerów, mocnym programem praktyk, ale to jeszcze chwilę nas nie czeka, bo struktura jest płaska. Netguru też trochę do tego dochodziło.

 

Nie uważam też, że niepodawanie widełek == przeciąganie kandydata do ostatniego etapu rekrutacji i na koniec zaświecenie mu jakąś śmieszną kwotą. Nie mam nic przeciwko rozmowie o wynagrodzeniu oferowanym i oczekiwanym od razu podczas pierwszego kontaktu. Ale wolałbym ten kontakt najpierw uzyskać, dostać choćby CV, albo maila - hej, jestem fajnym programistą, który rozgląda się za ciekawą pracą, ale chciałbym zarabiać 5k, da się? Wtedy ja już wiem, że taki człowiek istnieje, wiem, że by mu się u nas podobało, nawet, jeśli teraz się nie dogadamy, to mam już kontakt. Dla mnie to bardzo cenne, bo następnym razem mogę się już odezwać do konkretnej osoby. Dokładnie taką sytuację raz mieliśmy, nie było widełek, pogadaliśmy, szybko się rozstaliśmy ze względu na kasę, ale ja tego gościa wciąż w głowie mam, bo był to fajny programista, a wiem też, że po rozmowie atmosfera i podejście bardzo by mu odpowiadało. W ogóle nie wysłałby CV, jakby od razu zobaczył widełki. 

 

Często pojawiają się też metafory, że rynek pracy to rynek jak każdy inny, gdzie pracownicy i pracodawcy prowadzą swoistą grę handlową. Jeśli trzymać się tej metafory, to nikt w relacjach handlowych nie zaczyna rozmowy od ceny, póki nie pozna potrzeb klienta. I tutaj pojawia się asymetria - ja piszę ogłoszenie, więc potencjalny pracownik wie wszystko o moich potrzebach i oferowanych atutach (a w każdym razie tyle, ile sobie wyinterpretuje z ogłoszenia). Ja natomiast nie wiem prawie nic o aktualnych oczekiwaniach, trendach (tyle co przeczytam na blogach różnych firm, ale to wiedza z drugiej ręki co najmniej). Jako pracodawca dążę do wyrównania tej asymetrii i poznania jak największej ilości ciekawych ludzi, którzy mogą chcieć z nami pracować. 

 

I teraz fun fact - gdybyśmy od razu opublikowali widełki, to nie byłoby specjalnej dyskusji ani tu, ani na Facebooku. Ponieważ dyskusja jest, moja wiedza o oczekiwaniach się zwiększa. Widzę, kto się wypowiada, widzę, jakie padają kwoty zarobków, widzę, na co się stawia, parę fajnych uwag do ogłoszenia dostałem. Zdobyłem wiedzę, której nie zdobyłbym, gdybym napisał jawnie widełki.

 

Mam nadzieję, że jakoś te argumenty pozwalają się postawić po drugiej stronie i pokazać, dlaczego do tematu widełek podchodzę bez wielkiego entuzjazmu - przynajmniej na razie ;)


 • nrm i thejw23 lubią to


#18783 Rynek pracy IT rośnie. Kogo zatrudniają polskie firmy?

Napisane przez thejw23 w 13 luty 2014 - 10:40

Czegoś nie rozumiem. "Ponad połowa stwierdziła" czyli dajmy na to 60%. I "prawie drugie tyle" to co, 110% dyrektorów ? :)

 

A co do informatyków - informatyk jest zatrudniany dla analitycznego myślenia, a nie biznesowego podejścia. Część ma podejście biznesowe, ale dziwi mnie oczekiwanie, że będzie miała je większość i rozczarowanie, że tak nie jest. Ja jestem rozczarowany, że dyrektorzy mają sposób wynagradzania niewystarczająco zorientowany na potrzeby pracowników niższych szczebli kariery...


 • nrm i mck lubią to


#18733 PhalconPHP

Napisane przez mruz w 09 luty 2014 - 09:27

Phalcon staje się jednak popularny Best PHP Frameworks for 2014, a w wersji 1.3.0 pojawi się dużo poprawek, Phalcon 1.3.0 CHANGELOG.

A tych co obawiali się, że jest pisany w C i w razie jakichś problemów nie będą umieli poprawić i długo czekać na jakąś poprawkę (co i tak nie jest prawdą) chciałbym poinformować, że wersja 2.0.0 jest przepisana w języku zephir (język wysokiego poziomu podobny składnią do php i służy do generowania kodu C) i bez problemu sobie poradzimy sami z poprawkami.
 • mck i Riu lubią to


#18530 Symfony jeszcze bardziej rośnie w siłę

Napisane przez thejw23 w 18 grudzień 2013 - 15:56

Wczoraj zend był monumentem nie do ruszenia, gdzie za złe słowo o nim leciały kamienie, dziś jest identycznie z symfony2.

O tym jak szybko zmienia się moda w małych fw nawet nie będę pisać, bo połowy nazw które były wychwalane na blogach jako następcy ko/ci nawet nie pamiętam. Dziś mamy wielkie halo z sf w pewnych kręgach, jednak nie jest to tak silna pozycja jak kiedyś miał zend. Osobiście daję 2 max 4 lata dla symfony.

 

Ja tyle daję Zendowi jeśli czegoś (sam nie wiem czego) bardzo mocno nie zmienią. S2 dyktuje warunki. Daje środowisko, ale jak ktoś nie chce, to ma też same komponenty. Daje silną społeczność, moim zdaniem dużo bardziej dynamiczną niż Zend. Z takimi pieniędzy zapewne rozwinie skrzydła S2 CMF, czy Symfony ecommerce (Sylius). S2 ma też młodszego braba - L4, który jak na razie generuje duży ruch. Z ich komponentów korzysta wiele innych projektów, np. taki Drupal. Aż dziwię się, że Magento2 nie będzie na Symfony2, tylko na Zend2 :)

 

Mniejsze frameworki to inna liga, inny target, nie ma co porównywać ich długości życia, są zdecydowanie bardziej amatorskie i niszowe. Za S2 mamy silną grupę, która wie co robi, wie gdzie chce dojść i ma moce przerobowe, umiejętności i wiedzę aby to osiągnąć.


 • nrm i sbl lubią to


#18250 Wartość default w select option

Napisane przez sbl w 26 październik 2013 - 11:53

Domyślna będzie pierwsza na liście więc najlepiej zrobić tak:

<h1>Wybierz kategorią</h1>
<select name="category_id">
<option value="">--- wybierz z listy ---</option>
<?php
  foreach($categories as $cat)
  {
   echo '<option '.(Arr::get($_POST, 'category_id') == $cat->id ? 'selected' : NULL).' value="'.$cat->id.'">'.$cat->name.'</option>';
  }
?>
</select>

 • trze_ i slick lubią to


#18045 PhpStorm - 50% off

Napisane przez nrm w 24 wrzesień 2013 - 18:09

Spokojnie, a pewno będzie o tym głośno wszędzie więc i na forum ktoś podrzuci. W poprzednich latach lubili takie promocje robić przy okazji nowej wersji lub halloween czy święta dziękczynienia (albo czarnego piątku, nie pamiętam już). W każdym razie Storm siódmy już puka do naszych drzwi, trochę świat tez przed nami więc obstawiam, że to na prawdę będzie niedługo.

 

What’s coming in PhpStorm 7?
 • Daredzik i erykszolc lubią to


#17987 Wydźwięk wypowiedzi

Napisane przez sznapka w 22 wrzesień 2013 - 14:32

Te techniki to sentiment analysis i robi się to przy użyciu machine learning (np sieciami neuronowymi albo dość złozonymi algorytmami statystycznymi). Sprawa jest dość trudna ze względu na zawiłości językowe i konieczność radzenia sobie z tzw. False-positives. Na początek proponuję sprawdzić czy Apache Mahout się nada, albo jakieś narzędzia statystyczne jak Orange albo R.

Aktualna technika pozwala na mierzenie z precyzją do ok 82% dla angielskiego.

Zawsze możesz też użyć Amazon Mechanical Turk ;-)
 • nrm i Pitu lubią to


#17147 Ta osoba

Napisane przez phpion w 09 maj 2013 - 12:47

Witam,
chciałbym Wam przedstawić swój ostatni projekt. Chodzi w nim o możliwość tworzenia graficznych statusów rozpoczynających się od "Ta osoba...". Utworzone grafiki można wrzucać na Facebooka do galerii użytkownika.

http://www.taosoba.pl/

Od strony technicznej: KO3.3 + MySQL.
 • nrm lubi to